Beylikdüzü Hemoroid (Basur) Tedavisi

Avrupa Cerrahi Beylikdüzü'ndeki hastalar için ameliyatsız hemoroid tedavisi hizmeti vermektedir. Yapılan ameliyatsız hemoroid tedavisi sayesinde hastalar şikayetlerinden çok kısa bir zamanda kurtulabilirler.

Hemoroid veya basur kesin tanısı, doktor tarafından muayenenin yanı sıra anoskopi, rektoskopi, sigmoidoskopi veya kolonoskopi ile konulur.

Hemoroid tedavisinde ilk olarak hastalığın hangi evrede olduğu belirlenmektedir. Bu doğrultuda uzman hekim tarafından hastanın tedavi şekline karar verilemektedir.

Hemoroid (basur) hastalığı evreleri:

1. Evre hemoroid: kanamaya yol açan ve makat dışına çıkmayan iç basur, hemoroiddir.

2. Evre hemoroid: makat dışına çıkan, ancak kendiliğinden içeri giren iç basur hemoroiddir.

3. Evre hemoroid: makat dışına çıkan ve kişinin elle içeri itebildiği, ağrılı hemoroiddir.

4. Evre hemoroid: makat dışına çıkan ve kişinin elle içeri itemediği şiddetli ağrılı basurdur.

Hemoroid  (basur) belirtileri arasında; rektal kanama, ağrı, makatta ele gelen şişlik, akıntı, makatta ıslaklık hissi, kaşıntı gibi şikayetler yer alır.

Genel olarak orta yaş ve üzerindeki kişilerde görülür. Erkeklerde görülme olasılığı kadınlara kıyasla biraz daha fazladır.

Hemoroide neden olan sebepler; kabızlık, ishal, gebelik, bazı sporlar, alkol alışkanlığı, beslenme düzenidir.

Hemoroid (basur) hastalığında, hem hastalıktan korunmak ve hem de hastalığın alevlenme dönemlerinde rahat etmeleri açısından hastaların, uygun bir diyetle beslenmeleri çok önemlidir. Bol sıvı tüketmek, lifli ve doğal besinler ile beslenmek oldukça önemlidir.

Hemoroid hastalarında tedavi şekli hastalığın evresine göre değişmektedir. Son yıllarda cerrahi operasyonlara göre oldukça avantajlı olan ameliyatsız hemoroid tedavisi hastalar tarafından tercih edilen bir yöntemdir.

Ameliyatsız hemoroid tedavisi sayesinde hastalar mevcut sıkıntılarından çok kısa bir sürede, sosyal yaşamlarındaki zamandan kayıp yaşamadan, narkoz riski olmadan minimal işlemlerle hemoroidden kurtulmaktadır.

hemoroid tedavisi

Yasir GÖZÜ
OP. DR. Yasir GÖZÜ
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Hatice Şahin
OP. DR. Hatice Şahin
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Mevsim Diriker
DOÇ. DR. Mevsim Diriker
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Özer Özdemir
UZM. DR. Özer Özdemir
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Hızlı Randevu


Sağlık Makaleleri

Basur'a Ne İyi Gelir?

Basur'a Ne İyi Gelir?

Zorlanma sebebiyle oluşan basur rahatsızlığında, bireyi kabız olmasına bağlı dışkılama esnasında şiddetli ıkınma ihtiyacı hisseder. Şiddetli ıkınma anal bölgeye zarar verir. Kabızlık nedeniyle sert olan gaita hassas olan bölgeyi tahriş eder. Bu tahriş olan bölge damarlarında genişleme olur ve basur oluşmaya başlar.

Dış Hemoroid  (Basur) ?

Dış Hemoroid (Basur) ?

Dış hemoroid oluşumunu tek bir nedene bağlamak yanlış olur. Hemoroid oluşumunun bir çok sebebi vardır. Hemoroid oluşumunun bir çok sebebi vardır.Önemli nedenleri arasında beslenme alışkanlığıdır. 20. yüzyılda başlayan endüstrinin gelişmesine bağlı beslenme alışkanlıklarımızda da oldukça değişiklikler oldu. Günümüzde doğal posalı besinler azaldı.

Hemoroid (Basur) Nasıl Geçer?

Hemoroid (Basur) Nasıl Geçer?

Hemoroid (basur) makat bölgesinde venöz yapıların deformasyonuyla oluşur.Baskı altındaki damarlar genişler ve genişleyen damarlar makat bölgesinden dışarıya doğru çıkar. Bu duruma hemoroid (basur) denir. Hemoroid (basur) halk arasında mayasıl olarak da bilinir.

Hemoroid Basur Nasıl Oluşur?

Hemoroid Basur Nasıl Oluşur?

Hemoroid Basur oluşumu bu dışkılama ihtiyacı sırasında zamanla gerçekleşen bir olgudur

Bayanlarda Hemoroid Basur Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri ?

Bayanlarda Hemoroid Basur Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri ?

Hemoroid rahatsızlığının oluşum aşamasında bayanlarla erkekler arasında fark yoktur. İnsan vücudunda anal kanal ve makat bölgesi yoğun damar yumakları içerir. Bu venöz yapı çeşitli sebeplerle zamanla deforme olur ve bu deformasyon sonucunda damarlar genişler.

Hemoroid Basur Kendiliğinden Geçer mi?

Hemoroid Basur Kendiliğinden Geçer mi?

Hemoroid kendiliğinden tamamen geçebilen bir rahatsızlık değildir. İlk evrelerde uzman hekimin önerileriyle kullanacağınız birkaç basit ilaç ve beslenme alışkanlığınızda yapabileceğiniz ufak değişikliklerle problem çoğu zaman çözülebilir.

Acı ve Baharatlı Yemek Hemoroid Yapar mı?

Acı ve Baharatlı Yemek Hemoroid Yapar mı?

Hemoroid basur hastalığında acı ve baharatlı besinler

Hemoroid Kanserleşir mi?

Hemoroid Kanserleşir mi?

Hemoroid herhangi bir hastalığın ön belirtisi ya da kanser habercisi midir

Hemoroid Hastalığının Evreleri?

Hemoroid Hastalığının Evreleri?

Hemoroid basurun evreleri nasıldır

Hemoroid ve Beslenme?

Hemoroid ve Beslenme?

Hemoroid (basur) beslenmenin önemi