Neden Avrupa Cerrahi?

Sadece Makat Hastalıklarını Tedavi Ediyoruz.

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi

Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisi

Ameliyatsız Lazerle Fistül Tedavisi

Ameliyatsız Fissür Tedavisi

Ameliyatsız Lazerle Genital Siğil Tedavisi

Hemoroid Kanserleşir mi?

Anal bölge olarak da bilinen makat bölgesinde yastıkçıklar vardır. Bu yastıkçıkların aşırı genişlemesi, büyümesine hemoroid hastalığı denir.  Bilinenin aksine hemoroid hastalığı bir belirti değil başlı başına bir hastalıktır. Sadece şikayetler dolayısı ile aşırı fazla hastalıklar ile karıştırılabilmektedir. Hemoroidin semptomları arasında yer alan anal bölgeden yani makattan kan gelme belirtisi kanser ile karıştırılabilir. Ancak hemoroid oluştuğu durumlarda dolgunluk ve ağrısız kanamalar mevcuttur. Bu konuda hemoroid oluştuğunda hemoroid hastaları o bölgelerini temiz hissetmezler ve sürekli bir şeylerin sarktığı hissine kapılırlar. Bu konuda aynı olarak rektum ve bağırsak kanserinde de mevcuttur. Bunlar da karıştırılabilir.

Tüm bunlar ile beraber söz konusu hastalar kendilerinin sahip olduğu hastalığı hemoroid olarak düşünebilir. Böyle olduğunda utanarak ve sıkılarak doktora görünmeyen hastalar komşularından ve arkadaşlarından yanlış ilaç tavsiyesi alırlar. Bu da altında yatan sebeplerin tedavisini geciktirir. Bu neden ile hemoroid ve diğer anal bölge hastalıklarında yani anorektal hastalıklarda muayene olunmalıdır. Utanarak uzman bir hekime görünmek yerine gelişi güzel ilaçlar kullanmak ve tavsiyeler neticesinde hareket etmek zamanın daralmasına neden olur. Tedavi gecikir. Tehlikeli bir hal alır. Hastalar kendi semptomları ve şikayetlerine bakarak mutlaka bir genel cerrah, uzman cerrah, kolorektal cerrah veya proktoloğa muayene olmalıdır. Ancak kesin tanılar konulduktan sonra tedaviye başlanır.

Hızlı Randevu
Yasir GÖZÜ
OP. DR. Yasir GÖZÜ
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Hatice Şahin
OP. DR. Hatice Şahin
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Mevsim Diriker
DOÇ. DR. Mevsim Diriker
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Özer Özdemir
UZM. DR. Özer Özdemir
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Anlaşmalı Kurumlar

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu

Basur Belirtileri

Basur Belirtileri

Basur belirtileri arasında en sık ve ilk görülen makatta kanama şikâyetidir. Makatta kanama şikâyeti her evrede görülür. Ancak kanamanın şiddeti basurun evresine göre değişir.1. evre hemoroidler zorlanmaya bağlı ara ara görülen kanama,2. Evreye geçişte her dışkılamada meydana gelir.