Neden Avrupa Cerrahi?

Sadece Makat Hastalıklarını Tedavi Ediyoruz.

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi

Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisi

Ameliyatsız Lazerle Fistül Tedavisi

Ameliyatsız Fissür Tedavisi

Ameliyatsız Lazerle Genital Siğil Tedavisi

Bir diğer adıyla hemoroid olarak ta bilinen basur, anal bölge kaşıntılarına neden olan en sık rahatsızlık olarak karşımız çıkmaktadır. Fakat bütün makat kaşıntılarının nedeni basur ‘a bağlı olmayıp, yalnızca bir kısmını oluşturmaktadır. Basur iç ve dış olarak iki grupta incelenir. İç basur kaşıntıya sebep olmaz daha çok kanama şikayetleri görülür. Yalnızca basur memesi anüs içine ve dışına çıkarken rahatsızlık verir. Dış basur ise sürekli dışarda olan memedir. Bu memelerin boyutları basur evresine göre değişiklik gösterebilir. İlk başlarda ufacık olan meme yanlış hareketler sonucu zamanla büyüyebilir ve beraberin de şikayetlerin artmasına neden olur.
 

Basur Neden Kaşıntı Yapar? 

 
  • Basurlar ufak ise kaşıntı yapmaz fakat memeler büyükse şiddetli kaşıntı görülür. 
  • Basur büyüdüğünde makat bölgesinin hava alması azalır ve o bölgenin nemlenmesine neden olur. Meydana gelen bu ıslaklık  cilt yapısının dengesini bozar.
  • Basur memelerinin araları yeteri kadar temizlenmediği için  kalan dışkı cildi yıpratır.
  • Memeler birbirlerine sürtünmeleri sonucuyla kaşıntı hissi oluşur.
  • Dış basuru büyük olan kişi oturmaya bağlı memelerde ezilme  meydana gelir. 
 
Yukarda belirtiğimiz bütün sebeplerden dolayı basur kaşıntı yapar. Dikkatli olmak ve en kısa sürede çözüm bulmak gerekir. 
Basur kaşıntısını gidermek için kullanılan ilaç ve kremler maalesef ki yeterli ve sonuç odaklı tedaviler değildir. Geçici bir süre rahatlama sağlar. Fakat hiçbir zaman tamamen şikayetleri geçirmez. Dolayısıyla tam bir rahatlama için kesin tedavi gereklidir.  
 
Sorunun tamamen ortadan kaldırılması gerekir. Burada önemli olan basur memelerinin alınmasıdır. Dış basurun tek ve en rahat tedavisi, ameliyatsız tedavi yöntemidir. Günümüzde çok sık tercih edilen bu yöntem de  hasta konforu ön planda tutulmaktadır. Yalnızca 5 dakika gibi kısa bir süre içinde basur rahatsızlığı ortadan kalmış olur. Hiçbir narkoz ve narkoz riski olmadan yalnızca lokal anestezi altında işlem uygulanmaktadır.
 
Basur memelerini krem ve ilaç ile yok etmeye çalışırsanız ki bu harcadığınız zamana yazık olur. Hem cildinizin tahriş olmasına hem de vakit kaybına neden olur. Kullanılan kremlerde bile sadece geçici bir süreliğine ağrıyı hafifletir. Ancak kaşıntı da azalma nadir görülür. Zamanla büyüyen memeler daha fazla can yakmadan mutlaka Proktoloji uzmanına muayene olunması gerekir. 
 

Ameliyatsız Basur Tedavisinin Avantajları?

 
  • Hasta aynı gün hem muayene olup, hem de müdahale işlemi olabilmektedir.
  • Klasik ameliyat stresi olmadan, 5 dakika içinde işlem tamamlanmış olur.
  • Hasta işlem sonrasın özel odasında dinlendikten sonra yürüyerek işine göre dönebilir.
  • Hiçbir iş gücü kaybına neden olmayan bu tedavi hasta ve hekim tarafından oldukça tercih edilmektedir.
 
 
Hızlı Randevu
Yasir GÖZÜ
OP. DR. Yasir GÖZÜ
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Hatice Şahin
OP. DR. Hatice Şahin
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Mevsim Diriker
DOÇ. DR. Mevsim Diriker
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Özer Özdemir
UZM. DR. Özer Özdemir
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Anlaşmalı Kurumlar

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu

Basur Belirtileri

Basur Belirtileri

Basur belirtileri arasında en sık ve ilk görülen makatta kanama şikâyetidir. Makatta kanama şikâyeti her evrede görülür. Ancak kanamanın şiddeti basurun evresine göre değişir.1. evre hemoroidler zorlanmaya bağlı ara ara görülen kanama,2. Evreye geçişte her dışkılamada meydana gelir.