Neden Avrupa Cerrahi?

Sadece Makat Hastalıklarını Tedavi Ediyoruz.

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi

Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisi

Ameliyatsız Lazerle Fistül Tedavisi

Ameliyatsız Fissür Tedavisi

Ameliyatsız Lazerle Genital Siğil Tedavisi

Kanamasız Hemoroid Belirtileri

Kanamasız hemoroidler genelde makat civarında ufak memeler şeklinde ortaya çıkar. Anal bölge damarları içinde iltihap ve kirli kan dolması ile meydana gelir. Daha çok ıkınma sonucu oluşan hemoroidler bağırsak hareketlerinin düzensiz çalışması halinde kabızlığı olan kişilerde daha sık görülür. 
 
Kadın hastalarda doğum sırasında şiddetli ıkınmaya bağlı makat bölgesinde bulunan damarların baskıya dayanamayarak içerisine iltihap ve kan birikmesiyle  hemoroidlerin oluşmasına zemin hazırlar. 
 
Hemoroid iki türlü kendini gösterebilir. Anüs etrafında dışarı sarkmış hemoroidlere dış hemoroid, anüsün iç kısmında oluşan hemoroidlere ise iç hemoroid adı verilmektedir. 
 
Özellikle yetişkin bireylerde görülen bu hastalık, aşırı kilo, sürekli oturma, ağır iş yapılması sırasında ortaya çıkabilen küçük meme oluşumlarıdır. Vakit kaybetmeden bu şikayetlerin tedavi  edilmesi  gerekir. Fakat bu şikayetlerrin makat bölgesinde olması hastanın çekinmesine neden olmakta ve doktora gitme durumu ertelenmektedir. Hemoroid rahatsızlığında tedavi için doktora gitmek son derece önemlidir. Aksi halde bağırsağa doğru yayılma yaptığı için kolon kanserine neden olur. 
 
Kanamasız hemoroid için ameliyatsız tedavi uygulamaları sayesin de  hastada var olan şikayetlerin giderilmesi sağlanır.  

 

Kanamasız Hemoroid (Basur) Belirtileri 

 
 • Hemoroid şikayeti olan kişide farklı  belirtiler ortaya çıkar. Makat etrafında gelişen memeler kaşınmaya sebep olur.
 • Kanamasız olan hemoroid şişlik yapar ve basıncın artmasıyla birlikle hastada ağrı  tetikler. 
 • Hemoroidin küçüklüğüne bağlı olarak kanamalar görülmez.
 • Sağlıksız beslenme hemoroidin ilerlemesine neden olduğu gibi şişliğin artması kanama olmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle düzenli ve sağlıklı beslenmeye özen gösterilmelidir.
 • Kabızlığın neden olduğu makatta yanma, dışkılama esnasında anüs çevresine yırtıklar oluşabilir. 
 • Makat damarlarının şişmesi nedeniyle  gaita sırasında zonklamalar oluşur.
 • Kanamasız hemoroid sebebiyle anal bölgede mukus akıntısı oluşur.
 • Çoğalan hemoroidlere bağlı bölgede var olan şikayetler de sürekli olarak artar.
 • Hastada tuvalet ihtiyacı olmasa da varmış hissi, yaşamasına neden olur.
 • Uyku problemi yaşamanıza neden olur. Kişide buna bağlı agresif ve asabiyet gibi durumlar ortaya çıkartır. 
 • Henüz kanama görülmeyen hastada hemoroid gelişip büyümeden , kanamaya neden olmadan tedavisi yapılmalıdır.  Kanamasız hemoroidler de farklı tedavi yöntemleri kullanılarak tedavi edilir. Erken tanı her zaman hayatı kolaylaştırır. Dikkatte alınması gereken bir rahatsızlıktır. Aksi halde üzücü sonuçlara neden olabilir.

 

Kanamasız Hemoroid Tedavi

 
Öncelikle hasta detaylı muayene edilir. Hemoroidler de hemen tanı konulabilir. Herhangi bir şüphe durumu var ise, gerekli tetkik istenir. Raporlanan tetkikler sonrasında kesin tanı konur. Kanamasız hemoroid tedavisi daha kolay olmaktadır. Ameliyatsız tedaviler sayesinde kişi 5 dakika gibi kısa bir süre içinde hemoroidinden kurtulmuş olur. Aynı zaman da herhangi bir narkoz riski olmaması işlemin sadece lokal anestezi altında gerçekleştiriliyor olması kişiye büyük avantaj sağlamaktadır. İşlem sonrasında birey normal günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

 

Ameliyatsız Tedavinin Hastaya Sunduğu En Büyük Avantaj 

 
Kişi aynı gün hem muayene olabilmekte hem de müdahale işlemini yaptırabilmektedir ve ardından yürüyerek günlük hayatına  dönebilir. 
 
 
Hızlı Randevu
Yasir GÖZÜ
OP. DR. Yasir GÖZÜ
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Hatice Şahin
OP. DR. Hatice Şahin
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Mevsim Diriker
DOÇ. DR. Mevsim Diriker
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Özer Özdemir
UZM. DR. Özer Özdemir
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Anlaşmalı Kurumlar

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu

Basur Belirtileri

Basur Belirtileri

Basur belirtileri arasında en sık ve ilk görülen makatta kanama şikâyetidir. Makatta kanama şikâyeti her evrede görülür. Ancak kanamanın şiddeti basurun evresine göre değişir.1. evre hemoroidler zorlanmaya bağlı ara ara görülen kanama,2. Evreye geçişte her dışkılamada meydana gelir.