Neden Avrupa Cerrahi?

Sadece Makat Hastalıklarını Tedavi Ediyoruz.

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi

Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisi

Ameliyatsız Lazerle Fistül Tedavisi

Ameliyatsız Fissür Tedavisi

Ameliyatsız Lazerle Genital Siğil Tedavisi

Genital siğil tedavisinde günümüzde birçok farklı yöntem kullanılmaktadır. Özellikle radyo frekans, lazer ve elektrokoter gibi, ısı yardımıyla buharlaştırma yöntemleri diğer yöntemlere göre başarı oranı yüksek olduğu için, daha fazla tercih edilmektedir. Bu yöntemler üzerinde yapılan araştırmalarda kriyoterpi (Dondurma) işlemine nazaran çok daha kesin sonuçlar elde edilmiştir. Bu tekniklerle müdahale edilen genital siğillerde; siğillerin tekrarlama olasılığı çok düşüktür. Varolan siğiller yayılımına ve yoğunluğuna göre genelde 3 seans sonra tamamen temzilenmiş olur. İşlem ameliyathane şartlarında yapıldığı için enfeksiyon riski olmaz.

Genital siğil işlemi sırasında tüm odakların temizlenmesi çok önemlidir. Eğer gözden kaçan en ufak bir oluşuma müdahale edilmezse genital siğil tekrar çoğalarak ortaya çıkar. Müdahale sırasında kullanılan yüksek ameliyathane ışığı nedeniye gözle görülmeyecek kadar küçük olan yeni oluşumlara da müdahale edilir. Böylece nüks olmasının önüne geçilmiş olur. Ayrıca bu tekniklerin sağladığı ısı sayesinde her lezyon hücresel olarak parçalanıp, yok olduğu için nüks riskini azaltmış olur.
İşlem diğer yöntemlere göre oldukça ağrısız gerçekleşir ve kesin sonuç vermektedir. İşlem süresi oldukça kısa olduğu için hasta iş gücü kaybı yaşamadan normal yaşamına devam edebilir.


Ameliyatsız Genital Siğil Tedavisinin Hastaya Sunduğu Avantajlar

  • Ameliyathane şartlarında yüksek ışık altında ameliyat mikroskobu ile  yaklaşık 5 dakika gibi kısa bir sürede müdahale işlemi tamamlanır.
  • Narkoz uygulanmaz ve  dolayısı ile narkoza bağlı yan etkiler görülmez.
  • Sadece lokal anestezi uygulanır.
  • Ağrı derecesi minimaldir.
  • İşlem lazer ile yapıldığı için cilt zarar görmez. Bu nedenle izler yok denilecek kadar azdır.
  • Hastalar aynı gün hem şikayetlerin nedenini öğrenir hem de müdahale olabilir.
  • Şeker, tansiyon, pıhtılaşma bozukluğu gibi farklı sistematik rahatsızlığı bulunan kişilere de rahatlıkla uygulanabilir.
  • Hastaya özel hazırlanan takip şeması ile hasta sık sık kontrol edilir. Hastalığın önüne geçmiş olur.
  • Müdahaleden sonra mutlaka patolojik inceleme yapılır.
Hızlı Randevu
Yasir GÖZÜ
OP. DR. Yasir GÖZÜ
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Hatice Şahin
OP. DR. Hatice Şahin
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Mevsim Diriker
DOÇ. DR. Mevsim Diriker
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Özer Özdemir
UZM. DR. Özer Özdemir
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Anlaşmalı Kurumlar

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu

HPV Virüsü Erkeklere Nasıl Bulaşır?

HPV Virüsü Erkeklere Nasıl Bulaşır?

Hpv, cinsel temas yoluyla geçer ve 50 den fazla tipi bulunan viral bir rahatsızlıktır. Yaygın bir virüs olup seksüel anlamda aktif insanların hayatları boyunca en az bir kez karşılaştıkları bir hastalıktır. Genelde HPV tipleri erkeklerde penis ve anal çevre cilt içine alan genital bölge etrafında görülebilir.