Neden Avrupa Cerrahi?

Sadece Makat Hastalıklarını Tedavi Ediyoruz.

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi

Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisi

Ameliyatsız Lazerle Fistül Tedavisi

Ameliyatsız Fissür Tedavisi

Ameliyatsız Lazerle Genital Siğil Tedavisi

Hemoroid Hastalığının Evreleri?

Hemoroid hastalığı 4 farklı evrede incelenmektedir. Bu evreler yerleşim yeri, büyüklükleri ve belirtilerine göre farklılıklar gösterir.

Birinci Evre: İlk bakışta hiçbir bulgu yoktur. Sadece muayene sırasında endoskopi ile görülebilen kanal içinde vardır. Bu kabarıklıkların yüzeyinde tahriş olduğu durumlarda ara ara kanama görülebilmektedir.

İkinci Evre: Rektum kanalının içindeki basınç artışı sonucunda anüsten 1-2cm dışarıya çıkan kabarıklıklar vardır. Kanal içi basıncı normale döndüğü zaman kendiliğinden geri girerler. Kanama ve bazen ağrı meydana gelir.

Üçüncü Evre: Bu evrede basınç sonucu dışarıya çıkan hemoroidler kendiliğinden geri giremezler. Sadece iterek, el yardımı ile kanala geri konulabilirler. Üçüncü evrede ağrı, kanama, kaşıntı ve ıslaklık hissi tariflenir.

Dördüncü Evre: Son evre olan dördüncü evrede hastalar makatlarında dolgunluk hissederler. Oturmakta zorluk çekerler. Bu bölgede ağrı, acı ve kanama daha sık gözlemlenir. Hemoroid memeleri sürekli dışarıda ve boyutları daha büyüktür.

Hızlı Randevu
Yasir GÖZÜ
OP. DR. Yasir GÖZÜ
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Hatice Şahin
OP. DR. Hatice Şahin
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Mevsim Diriker
DOÇ. DR. Mevsim Diriker
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Özer Özdemir
UZM. DR. Özer Özdemir
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Anlaşmalı Kurumlar

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu

Basur Belirtileri

Basur Belirtileri

Basur belirtileri arasında en sık ve ilk görülen makatta kanama şikâyetidir. Makatta kanama şikâyeti her evrede görülür. Ancak kanamanın şiddeti basurun evresine göre değişir.1. evre hemoroidler zorlanmaya bağlı ara ara görülen kanama,2. Evreye geçişte her dışkılamada meydana gelir.